מה יותר מפחיד אתכם בפנסיה?

בשלנים יקרים, קחו רגע למחשבה עם יד על הלב…
מה יותר מפחיד אתכם?
להשקיע בנדל״ן ולבסס את העצמאות הכלכלית שלכם ושל משפחתכם?
או לחיות בדוחק ולחשוב על כל גרוש לעת זיקנה?

אני יודעת שיש אצלנו בקהילה מלא חבר׳ה צעירים שבטח אומרים לעצמם עכשיו: ״נו באמת… לא מעניין, יש עוד המון זמן עד שנצטרך לדאוג לפנסיה…״

רק שתדעו…

מה תהיה קצבת הפנסיה שלכם בעת הפרישה מהעבודה?

*ממחקר עדכני עולה כי גבר, שמשכורתו ערב הפרישה עומדת על 10,000 שקל, צפוי לקבל קצבה בסך 3,800 שקל בלבד. מצבן של הנשים אף גרוע יותר.

הפנסיה התכווצה: קצבת הפנסיה שנקבל צפויה לעמוד על 38% מהשכר לגברים ו-31% לנשים. המשמעות היא ששכר ממוצע של 10,000 שקל יניב לגברים פנסיה חודשית של 3,800 שקל בלבד ולנשים 3,100 שקל בלבד.

*הנתון הנ״ל נלקח מכתבה באתר ווינט שהתפרסמה בשנת 2018 והמצב לא השתפר מאז.

(למרות שביצעתי הרבה חיפושים לא מצאתי מידע ממשלתי מדויק, אשמח אם מישהו ימצא ויעלה מידע אחר יותר עכשוי).

בכל מקרה, התמונה לא ממש מעודדת… זה ברור שאם לא נפעל באופן עצמאי להגדלת ההכנסות בזמן הפנסיה, יהיה לנו קשה לשרוד ולא נוכל להחזיק את אותה רמת חיים שהורגלנו אליה.

קחו למשל את שרה אשה בת 50 פלוס, אלמנה, אמא לילדים בוגרים. יש לה סכום כסף להשקעה שהיא מיעדת לנדל״ן. היא מבינה לעומק את הנחיצות של ההשקעה בנדל״ן וכמה זה יעזור לה שתצא לפנסיה, אבל…

היא פוחדת (בצדק)! מההתעסקות בחיפוש ומציאת דירה מתאימה, שמאים, עורכי דין, יועצי משכנתא וכו׳ כל זה כל כך מעיק עליה עד כדי כך שקשה לה להרדם בלילה.

לכן, שרה בוחרת להתנהג כמו בת יענה ולא עושה דבר…

שאלתי את שרה מה החשיבות בשבילה לעתיד בטוח לפנסיה וכמה היא רוצה להרוויח?
האם היא רוצה להרוויח לפחות 200 אלף ₪ בהשקעה הבאה שלה, מבלי להתמודד עם עומס המידע או לפחד מהפסדים, כדי שתוכל לצאת לפנסיה ללא דאגות כלכליות?

כאשר התועלת הגדולה והמתמשכת של הרווח מההשקעה היתה ברורה לה יותר, שרה נכנסה סוף כל סוף לפעולה.

היא אמנם לא עבדה לבד, לקחה ליווי כדי לקבל את התמיכה, הידע והניסיון שמקבלים ממלווה משקיעים.

הגאווה והביטחון שתהליך רכישת ההשקעה יצרה לה, התגמדה מול כל ההיסוסים והפחדים.

ויותר מזה היא רגועה עכשיו מפני שעד שתצא לפנסיה ערך הנכס שרכשה צפוי להכפיל את עצמו ואם היא תבחר להשאיר את הנכס אצלה (במקום למכור ולהנות מהרווח), תהיה לה הכנסה פסיבית מהשכירות.

ואתם החבר׳ה הצעירים, ככל שתתחילו יותר מוקדם ותשקיעו בתבונה, תוכלו להתגבר על יוקר המחיה ולצאת לפנסיה עם כמה נכסים (לא רק אחד) ולשנות במו ידיכם את התמונה הכלכלית שלכם לעושר ולאושר.

תחקרו קצת דברו עם בני המשפחה המבוגרים, תבינו את הקשיים שלהם… ותתחילו כבר עכשיו לתכנן ולבצע את ההשקעות הנדל״ן שלכם.

בהצלחה

הכותבת: רותם נמיר פרדס

נולדתי בקיבוץ, הסתובבתי בעולם, התחתנתי וילדתי שתי בנות וחשבתי שזהו אלה החיים... עד שפגשתי בספר "אבא עשיר אבא עני" ששינה לי את הכיוון בחיים - התחילה דרך חדשה. אבל רק שהתחלתי לעסוק בנדל"ן הבנתי שהגעתי הביתה אל שאני באמת אוהבת לעשות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך:

27/04/2022
כמה רומנטי לרכוש מגרש חקלאי… או שלא?

במהלך שיחה עם חברה טובה היא שאלה אותי: ״מה דעתך שארכוש מגרש חקלאי להשקעה? יש לי סכום כסף קטן יחסית ואני מעריכה שעקב מצוקת הדיור בישראל השטח הזה יופשר לבנייה בשנים הקרובות. כמו כן, זה יכול להיות מגניב, אוכל לשים בשטח שלי קרוואן ולהנות מהטבע שמסביב״. לאחר שנתתי לה הסבר מעמיק (היא חברה אז נתתי […]

24/02/2022
איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי

איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי? ואיך הייתי בוחרת אותה היום? אי שם לפני כ15 שנה רכשתי את הדירה הראשונה שלי בחדרה… הבחירה שלי בחדרה היתה פשוטה - קירבה למקום המגורים והתאמה לתקציב שלי. הרבה מים זרמו בנחל חדרה והרבה דירות ונכסים אחר כך… היום תהליך הבחירה שלי שונה... זה לא שחדרה לא מתאימה, חדרה […]

רכישת דירה להשקעה יוצרת חירות כלכלית שמאפשרת ליותר אנשים לחוות חיים נדיבים ומלאי סיפוק!

הצטרף לקבוצת הפייסבוק של מבשלים:
הירשם לניולטר של קהילת המשקיעים:
Digital Workshop
סימפלי - בית מלאכה דיגיטלי
Powered by Simply
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram