צפת מתחרדת, ואלו בשורות טובות עבור המשקיעים

מי שמחפש דירה להשקעה לרוב מפחד לקנות רחוק ממקום המגורים, במיוחד שזה מגיע לצפון הארץ. מי שכבר מעז ויוצא צפונה, מגלה שיש חיים עשירים ותוססים בצפון ואפשרויות השקעה ריווחיות.

לפני כמה ימים שוחחתי עם משקיע שהצהיר בפני ״בארץ נגמרו כל אפשרויות ההשקעה, אין כבר אפשרות להרוויח...״. עניתי לו ״שאני שמחה שככה הוא חושב מפני שזה משאיר יותר לי ולאחרים...״.

הדרך להשיג מידע איכותי היא להכנס לאוטו ולנסוע לישוב הנבחר, לדבר עם אנשים ולראות כמה דירות לבד. ביקור בשטח יעזור לנו להבין איך הדברים מרחשים באמת.

כל פעם מחדש יורד לי האסימון... השקעה בנדל״ן מחייבת אותנו לצאת מאיזור הנוחות! לעשות דברים אחרת מאיך שאנחנו עושים אותם ביומיום.

בחיפושנו אחר מקום שנוכל לקנות בו דירה במחיר x ולמכור במחיר x++ . נצטרך כל פעם מחדש להתמודד עם התפיסות המקובעות שלנו, לפתוח את האופקים כדי למצוא מקום שבו נוכל להשקיע בתקציב שלנו.

במאמר הזה נסקור את אחת הערים המעניינות מבחינת התפתחות נדלנית, היא העיר צפת. צפת היא עיר עם הגירה חיובית וביקוש גבוה למגורים ולשכירות, זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים כדי להבטיח שנוכל למכור את הדירה שקנינו לאחר מספר שנים ברווח.

הרבי אמר…!

בבאר שבע חיים גם כ-30,000 סטודנטים. מכיוון שסביר להניח שרובם דיירים זמניים שלא מעבירים את כתובתם בתעודת הזהות לבאר שבע בתקופת לימודיהם, מספר התושבים גדול בהתאם.

בחיפוש אחרי מיקום שבו יש נכסים שעתידים לעלות את ערכם, קיים הסלנג הנדלני הבא: ״הרבי אמר…!״

כמו שכולנו יודעים הקהילה החרדית היא קהילה בעלת אחוזי ילודה גבוהים ובעקבות זאת צורך גדול וגדל לדיור.  דבר נוסף בולט בקרב המגזר הדתי חרדי, זה הרצון לגור ביחד - בקהילה... תוך כדי הקמת המוסדות הרלוונטיים לקהילה.

מכיוון שערי המרכז צפופות ויקרות, נשלחו שליחים שזיהו מיקומים בעלי מחירים נמוכים והרבי נתן את ברכתו ואמר… ״הקימו כאן קהילה חדשה״, מכאן בא הסלנג האמור.

בכל מקום כזה (ולא חסרות קהילות ברחבי הארץ) עקב הביקוש הרב לגור בקהילה המחירים עלו ועדיין עולים.

העיר צפת נחשבת למקום רוחני, הקירבה לקברי צדיקים, האוויר הטוב, הנוף והשקט, הפכו את צפת למקום מבוקש מאוד ע״י הקהילות החרדיות ואפשר למצוא בה את הברסלבים, חב״ד, גור, ויזניץ׳ ועוד ועוד.

כל פעם שאני מבקרת בעיר אני רואה איך המעגל מתרחב ועוד רחוב ״נכבש״ ע״י הקהילה החרדית.

צפת מתחרדת, ולנו המשקיעים זה חדשות טובות - איפה שיש ביקוש המחירים עולים! בצפת יש גם ביקוש רב להשכרה.

הקהילות החרדיות מתרכזות בשכונות דרום העיר בבניני דירות שנבנו לפני 40-50 שנה

דירת 3 חד׳ תמכר במחיר ממוצע של 600-650 אלף ש״ח

שכר דירה: 2000-2500 ש״ח

הביקוש גבוה וההיצע קטן להשכרה ולמכירה.

לאחר שנים של עליות מחירים חדות, עליית המחירים התייצבה על כ- 10% בממוצע לשנה.

השכרה לסטודנטים

לפי החלטת הממשלה צה״ל מעביר חלק גדול מפעילותו לנגב. עיר הבה״דים כבר הוקמה, סמוך לצומת הנגב ותמשיך לגדול. חיל האוויר העביר חלק מהמערך שלו לבסיס נבטים.

ויותר מזה המגזר החרדי דתי לא לבד, יש גם סטודנטים בצפת.

הפקולטה לרפואה ע״ש עזריאלי - בפקולטה לומדים כ-1000 סטודנטים, הם מאופיינים ככאלה שאוהבים לגור לבד (ללא שותפים), מעדיפים לגור בשכונת נוף כנרת ביחידות דיור.

מכללה אקדמית צפת - במכללה לומדים כ-5000 סטודנטים במקצועות שונים ומגוונים לתואר ראשון. הם מעדיפים לגור קרוב למכללה בדירות שותפים.

המתווך שמכר לכם את הדירה ישמח לרוב להשכיר את הדירה וגם לנהל אותה במהלך השנה.

משקיעים רבים מחפשים לקנות בערים שבהם מתגוררים סטודנטים, כדי להבטיח את הביקוש לשכירות, צפת בפירוש נמצאת בקטגוריה הנ״ל.

הטיפ הסודי

הקיץ הוא הזמן שלכם להרוויח אקסטרה… אם אתם רוצים להגדיל את התשואה שלכם, השכירו את הדירה במהלך השנה לסטודנטים בהשכרה ארוכת טווח.  בחודשי הקיץ שהסטודנטים בחופש, אפשר להשכיר את אותן הדירות בהשכרה קצרת טווח, לפי מיטה, לחרדים שמגיעים לפקוד בהמוניהם את קברי הצדיקים. זה אומנם דורש לוגיסטיקה וניהול נוספים, יחד עם זאת התעריף המקובל למיטה הוא 100 ש״ח ללילה, תעשו חשבון...

לסיכום

הקהילות החרדיות יחד עם הסטודנטים וגם החילונים הרבים שמתגוררים בעיר יוצרים ביקושים מעניינים להשקעה ואם קצת יוזמה אפשרות להגדיל את התשואה משכירות בחודשי הקיץ, מהווים אפשרות השקעה ריווחית.

נקודה מעניינת נוספת היא שבבחירות האחרונות לאחר מאבק, נבחר ראש עיר חילוני, מר שוקי אוחנה, איש צבא לשעבר. ימים יגידו איך הבחירה בו תשפיע על העיר ועל מחירי הנדל״ן.

בהצלחה רותם

רוצים ללמוד איפה יש איזורי ביקוש נוספים שבהם אפשר לקנות דירות להשקעה  מעולות, לחצו פה - ״קורס נדלניסט״

בהכנת הכתבה השתתף: רועי סופר, סופר נדל״ן

הכותבת: רותם נמיר פרדס

נולדתי בקיבוץ, הסתובבתי בעולם, התחתנתי וילדתי שתי בנות וחשבתי שזהו אלה החיים... עד שפגשתי בספר "אבא עשיר אבא עני" ששינה לי את הכיוון בחיים - התחילה דרך חדשה. אבל רק שהתחלתי לעסוק בנדל"ן הבנתי שהגעתי הביתה אל שאני באמת אוהבת לעשות.

6 comments on “צפת מתחרדת, ואלו בשורות טובות עבור המשקיעים”

  1. לדתיים יצא שם של מסתפקים במועט ולכן לא "בונים" עליהם כלקוחות.מה שהעלת פה יוצר מחשבה שונה ותמיד כיף ללמוד ולראות בצורה שונה על תחום הנדל"ן.
    בעינין הסטודנטים לא חשבתי שיש שם קהל גדול,למען האמת חשבתי בכיוון ק"ש אבל לקחתי לתשומתליבי את עיניין הסטודנטים.
    תודה רבה על המידע

  2. המחירים שם הזויים הדירות ישנות ומצריכות שיפוץ השכירות היא 2000שח לחודש , יש שם בועת משקיעים, המקומיים לא קונים מחקים שהמחירים ירדו.

  3. מאוד מאוד נהנתי מהכתבה הזה קבלתי פה הרבה מידע ורעיונות נחוצים מאוד וגם מידע מאוד מדוייק ואמין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך:

27/04/2022
כמה רומנטי לרכוש מגרש חקלאי… או שלא?

במהלך שיחה עם חברה טובה היא שאלה אותי: ״מה דעתך שארכוש מגרש חקלאי להשקעה? יש לי סכום כסף קטן יחסית ואני מעריכה שעקב מצוקת הדיור בישראל השטח הזה יופשר לבנייה בשנים הקרובות. כמו כן, זה יכול להיות מגניב, אוכל לשים בשטח שלי קרוואן ולהנות מהטבע שמסביב״. לאחר שנתתי לה הסבר מעמיק (היא חברה אז נתתי […]

24/02/2022
איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי

איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי? ואיך הייתי בוחרת אותה היום? אי שם לפני כ15 שנה רכשתי את הדירה הראשונה שלי בחדרה… הבחירה שלי בחדרה היתה פשוטה - קירבה למקום המגורים והתאמה לתקציב שלי. הרבה מים זרמו בנחל חדרה והרבה דירות ונכסים אחר כך… היום תהליך הבחירה שלי שונה... זה לא שחדרה לא מתאימה, חדרה […]

רכישת דירה להשקעה יוצרת חירות כלכלית שמאפשרת ליותר אנשים לחוות חיים נדיבים ומלאי סיפוק!

הצטרף לקבוצת הפייסבוק של מבשלים:
הירשם לניולטר של קהילת המשקיעים:
Digital Workshop
סימפלי - בית מלאכה דיגיטלי
Powered by Simply
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram