כשכולם הופכים לדובים – תהיה נמר שלג!

רוב משקיעי הנדל"ן הם כמו דובים, וזה דווקא יכול לעבוד לטובתך!

לדובים אין כוח לחורף.

איך שמתחיל קצת להתקרר, הם אוכלים ארוחה גדולה, מכינים איזה כוס תה, מורידים שמיכת פוך מהבוידעם, לוקחים ספר עבה (מסתבר שדובים מעדיפים עמוס עוז...) ונכנסים למערה עד האביב!

ומי עוד מתנהג ככה?

אנשים!

כלומר, היינו מתים להיכנס למיטה כל החורף כמו הדובים.

אי אפשר.

במקום זה אנחנו מורידים פעילות. פחות יוזמים, עושים רק מה שחייבים, ופחות מתעסקים בדברים שיקדמו את "התכנית הגדולה".

ואיפה זה בולט במיוחד?

בשוק הנדל"ן.

במיוחד הנדל"ן הפרטי, להשקעה.

ובמיוחד אצל יזמים שזה לא המקצוע שלהם, אלא חלק מתכנית יותר גדולה, של דאגה לעתיד, וחתירה לחופש.

יזמים שלקחו על עצמם משימה שאין לה בוס, או לו"ז או דדליין, והם מוצאים לה זמן בין עבודה למשפחה ל... מלא דברים אחרים. אני מרשה לעצמי לנחש – יזמים כמוך...

למה זה קורה? למה שוק הנדל"ן "נרדם" בחורף?

מיליון סיבות, הימים קצרים יותר, כלומר, יש פחות שעות אור, ולא תאמינו כמה שזה משפיע! יום אחרי יום יש הרגשה שהיום נגמר מוקדם מידי ולא הספקנו כלום, אז עכשיו להוסיף עוד משהו ללו"ז??? קר ורטוב.

פחות כיף לצאת לשטח... אין עוגנים!

זאת תקופה בלי חגים (בסדר, ט"ו בשבט.... הבנת למה הכוונה) בלי חופשות משמעותיות, בלי אף תאריך ראוי לציון בלוח השנה שתוכל להגיד לעצמך לסיים משימה X עד לתאריך הזה וגם – רטוב וקר.... כבר אמרתי? כל מה שרוצים זה לחזור הביתה ולהתכרבל עם איזה כוס שוקו / תה / קפה. "אוקיי רותם, הבנתי, עשית לי חשק לחזור למיטה.

אבל עדיין לא הבנתי, איך כל הסיפור הזה יכול לעבוד לטובתי?" פשוט מאד, בוא נחשוב על הצד השני – על המוכרים. דירה שנמצאת בשוק מהקיץ ולא נמכרה - פתאום זוכה להרבה פחות התעניינות. האם היא פחות אטרקטיבית עכשיו?

לא!

פשוט הדובים מחכים לאביב... הרבה בעלי דירות לא מבינים את זה.

הם חווים תסכול וקצת לחץ: "הנכס לא נמכר כמה חודשים ועכשיו כבר אף אחד לא מתעניין!" (פלאשבקים לכיתה ז' שבחרו אותם אחרונים לקבוצת כדורגל...) זה מציב אתכם בעמדה מצוינת למשא ומתן.

זה מאפשר לכם למצוא יותר מציאות, זה מאפשר לכם, אפילו בשוק המקומי (שמי שלא מבין הספיד אותו מזמן), לייצר יתרון משמעותי ולהשיג עסקה טובה. כל מה שצריך לעשות הוא להיות קצת יותר כמו נמר שלג, וקצת פחות כמו דב! נמרי שלג, דווקא מצליחים יותר בחורף.

הם אמנם צדים כל השנה, אבל בחורף הם מנצלים את היכולת להגיע קרוב יותר לטרף, כי השלג שקט, כי יש פחות תחרות על הציד, כי כולם יותר עייפים, ודווקא בחורף נמרי שלג מצליחים לצוד בצורה טובה יותר מהקיץ!

בדיוק ככה, אתם יכולים לנצל את החורף, זמן שהמתחרים שלכם מעדיפים להישאר בבית, והמוכרים כבר מתחילים להרגיש לחץ, הוא זמן בו אתם יכולים למצוא עסקאות טובות יותר, אטרקטיביות יותר, רווחיות יותר! אבל רגע. שנייה לפני שאתם רצים להתנפל על הדירה הראשונה שאתם נתקלים בה, ומנסים להכריח אותה להיות מציאה "כי חורף ואתם נמרי שלג..." חשוב לי להדגיש: לא כל הדירות בחורף הן מציאות, לא כל המוכרים בלחץ, לא כולם דובים... חשוב לדעת איך לנצל את התקופה הרדומה לטובתכם, רק בתנאי שאתם כבר יודעים לעשות את זה נכון! את המחקר, את הבדיקות של הדירה, והשכונה, והעיר, את החישובים של המימון, וההון העצמי, והערכת מחיר לשיפור ולעליית הערך ו... בקיצור, שאתם יודעים איך בנויה עסקת נדל"ן טובה.

אז לסיכום: נדל"ניסט חכם, יודע שבחורף, הוא חייב דווקא להגביר פעילות, כי אז יש לו יתרון. גם אם קר בחוץ וגשם. והכי חשוב - אחרי שתצליחו לעשות כמה עסקאות נדל"ן מוצלחות, להיכנס למיטה לכל החורף כבר לא יהיה כל כך דמיוני...

בהצלחה שלכם, רותם

רוצים עוד מידע כיצד להתקדם להשקעת נדל״ן? הכנתי לכם מדריך להשקעות בזמן משבר לפרטים נוספים - לחצו כאן

 

הכותבת: רותם נמיר פרדס

נולדתי בקיבוץ, הסתובבתי בעולם, התחתנתי וילדתי שתי בנות וחשבתי שזהו אלה החיים... עד שפגשתי בספר "אבא עשיר אבא עני" ששינה לי את הכיוון בחיים - התחילה דרך חדשה. אבל רק שהתחלתי לעסוק בנדל"ן הבנתי שהגעתי הביתה אל שאני באמת אוהבת לעשות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך:

19/04/2023
אתם יודעים מה זאת עסקת אופציה בנדל״ן, ולמה זאת עסקה שהכי מתאימה לזמן של עליית ריביות?

בשבת אירחנו חברים ודיברנו (כמובן) על התקופה והמשבר ומה אפשר לעשות כדי להמשיך ולהרוויח. אני מאוד אוהבת שיחות כאלה מפני שהן מביאות כיווני חשיבה חדשים. לי זה נותן דחיפה גדולה לפעולה, מפני שבסופו של דבר המוח שלנו ואיך שאנחנו משתמשים בו , זאת הדרך הבדוקה להצלחה. למרות שאף אחד לא מודה בזה… עצם המילה ״בית״ […]

27/04/2022
כמה רומנטי לרכוש מגרש חקלאי… או שלא?

במהלך שיחה עם חברה טובה היא שאלה אותי: ״מה דעתך שארכוש מגרש חקלאי להשקעה? יש לי סכום כסף קטן יחסית ואני מעריכה שעקב מצוקת הדיור בישראל השטח הזה יופשר לבנייה בשנים הקרובות. כמו כן, זה יכול להיות מגניב, אוכל לשים בשטח שלי קרוואן ולהנות מהטבע שמסביב״. לאחר שנתתי לה הסבר מעמיק (היא חברה אז נתתי […]

רכישת דירה להשקעה יוצרת חירות כלכלית שמאפשרת ליותר אנשים לחוות חיים נדיבים ומלאי סיפוק!

הצטרף לקבוצת הפייסבוק של מבשלים:
הירשם לניולטר של קהילת המשקיעים:
Digital Workshop
סימפלי - בית מלאכה דיגיטלי
Powered by Simply
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram