איזה סגנון משקיע אתה? ומה היתרונות שלך?


מניסיוני ההולך ומצטבר בליווי משקיעים לקניית ההשקעה הטובה ביותר עבורם, אני מזהה 4 סגנונות השקעה. או יותר נכון 4 דרכים עיקריות לגשת להשקעת נדל״ן.

לכל סגנון השקעה יש את היתרונות והחסרונות שלו, אם נדע מהו סגנון ההשקעה שלנו, נוכל לייצר לעצמנו השקעה בטוחה ורווחית יותר. לנצל את היתרונות ולהתגבר על החסרונות.

הסגנונות הם:
  • מהיר החלטה
  • עובד לפי הרגש
  • הולך על בטוח
  • מגבה הכל במספרים
הנה הפירוט של כל סגנון:
מהיר החלטה

הוא משקיע הישגי, ישיר, מכוון מטרה, ביצועיסט, מעוניין תמיד בכמה מרוויח, בטוח בעצמו, נחוש, תחרותי, בעל כריזמה וכמובן שהוא מהיר החלטה.

יתרונות:

כל התכונות הנ״ל, אנשים נוטים (מתווכים במיוחד) ״להתאהב״ במשקיע מהיר ההחלטה

חסרונות:

נטייה לראות רק את התמונה הגדולה ולרוץ מהר קדימה תוך כדי התעלמות מהסיכון ומהפרטים הקטנים (והחשובים).

המלצה:

לתת למישהו אחר (לא חייב להיות שותף, אבל בעל סגנון תקשורת אחר) לבנות תוכנית עסקית עבורך ולעזור לך לשים לב לפרטים הקטנים - כמו מתי נכנס הכסף ומתי הוא יוצא, פיקוח על בעלי מקצוע וכו׳.

 

עובד לפי הרגש

משקיע נלהב וחברותי, מוחצן, אוהב אנשים ואינטראקציה עם אנשים, חווה את ההשקעה כאירוע שהוא משתתף בו בהנאה רבה.

יתרונות:

בעל חזון, כולם אוהבים אותו ורוצים להיות בחברתו, מתחבר בקלות לכל המעורבים בעסקה, מחפש win win, טוב במשא ומתן

חסרונות:

צריך לזכור שמעבר לכיף יש פה ביזנס שמעורב בו כסף גדול, לוקח הכל ללב, נוטה לתת אמון יתר באנשים

המלצה:

להיות בקשב גדול למי שעומד מולך - שפת גוף ודיבור מילולי, יעזור לך לנטרל את הרגש (ולסתום את הפה) מה שיאפשר לקבל החלטות ענייניות.

 

הולך על בטוח

המשקיע שהולך על בטוח זקוק לוודאות מאוד גדולה בקשר לעסקה שבו הוא ישקיע, הוא רוצה לדעת בדיוק מי המוכר ולמה הוא מוכר, מעדיף קשרים ארוכי טווח עם בעלי המקצוע, יורד לפרטי פרטים של ההשקעה.

יתרונות:

בודק לעומק ויורד לפרטים הקטנים, מבין את מהות העסקה ודרך ביצועה לעומק

חסרונות:

בעסקה תמיד יש אלמנט מסויים של סיכון, אם לא ניקח סיכון כלשהו - לא נרוויח! מפסיד עסקאות בגלל צורך לרדת לפרטי פרטים ומפסיד את התמונה הגדולה.

המלצה:

קח את הזמן שלך בחר איזור מסויים ולמד אותו לעומק - רק לאחר שאתה מכיר את הסביבה מצויין - חפש את הנכס להשקעה. כך יהיה לך יותר קל להחליט כאשר תגיע לידך עסקה טובה.

 

מגבה הכל במספרים

משקיע עקבי ונחוש, ראיה רחבה, מוודא את המידע שברשותו שוב ושוב, בעל דעה מוצקה, מסתכל על עסקה מכל זווית אפשרית.

יתרונות:

מעמיק, יסודי ובעל תוכנית מסודרת, הוא לא יורד לפרטים - הוא חי את הפרטים הקטנים! וגם רואה את התמונה הגדולה. יש לו תוכנית עסקית מעולה, רוב המידע שלו מגיע מהאינטרנט

חסרונות:

חסר גמישות ומתקשה לעמוד באתגרים שעולים במהלך השקעת נדלן

המלצה:

עזוב את האקסל והאינטרנט וצא לשטח, השקעת נדל״ן טובה מורכבת מאסטרטגיה, מספרים שעובדים נכון ואנשים שחיים בסביבה שבה הנכס נמצא.

נסו לקרוא שוב ולשייך את עצמכם ובן.ת זוגכם (אם קיים) לאחד מהסגנונות, לרוב בני זוג יש סגנונות שונים וחלוקת העבודה צריכה להתבצע בהתאם.

מניסיוני אין פה חלוקה מגדרית, זה לא שתמיד הנשים הן החברותיות והגברים טובים באקסל - לכן גשו לעניין עם ראש פתוח וכנה. הכנות תעזור לכם להשתפר.

וסיפור קטן:

הגיעו אלי זוג לפגישת יעוץ, נקרא להם דנה וירון, בתחילת הפגישה אפיינתי את שניהם כמשקיעי רגש. במהלך הפגישה התברר שהם לא מצליחים להגיע להחלטה משותפת על שום דבר מפני שהיא הייתה מהטיפוס שעובד לפי הרגש והוא היה צריך את הכל באקסל (מגבה הכל במספרים).
היא רצתה ״מסיבה״ והוא רצה לשבת על המחשב.
כל פעם שהיא נדלקה על דירה, הוא אמר לה ״רגע רגע אבל המספרים לא מסתדרים… אני לא מבין את העסקה...את סתם רצה קדימה...״. היא מצידה כעסה ואמרה ״ככה בחיים לא נקנה דירה...״.
ברגע הצבתי את המראה בפניהם והסברתי לה שהיא חייבת לתת לו לבנות את האקסל ולהרגיש עם התוצאות נוח, והוא חייב לתת לה ללכת ולראות כמה שיותר דירות, לדבר עם כמה שיותר אנשים ולהכיר את הסביבה לעומק. עם ההבנה הזאת הם חילקו תפקידים והצליחו לקנות דירה תוך כמה שבועות קצרים.

כבדו את סגנון התקשורת של בן.ת זוגכם ותגיעו לתוצאות טובות יותר.

בהצלחה


 

הכותבת: רותם נמיר פרדס

נולדתי בקיבוץ, הסתובבתי בעולם, התחתנתי וילדתי שתי בנות וחשבתי שזהו אלה החיים... עד שפגשתי בספר "אבא עשיר אבא עני" ששינה לי את הכיוון בחיים - התחילה דרך חדשה. אבל רק שהתחלתי לעסוק בנדל"ן הבנתי שהגעתי הביתה אל שאני באמת אוהבת לעשות.

2 comments on “איזה סגנון משקיע אתה? ומה היתרונות שלך?”

  1. האם כדאי להגיע לשיחה הראשונה איתך יחד עם בת הזוג למרות שאינה משתתפת בקורס?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

יכול לעניין אותך:

27/04/2022
כמה רומנטי לרכוש מגרש חקלאי… או שלא?

במהלך שיחה עם חברה טובה היא שאלה אותי: ״מה דעתך שארכוש מגרש חקלאי להשקעה? יש לי סכום כסף קטן יחסית ואני מעריכה שעקב מצוקת הדיור בישראל השטח הזה יופשר לבנייה בשנים הקרובות. כמו כן, זה יכול להיות מגניב, אוכל לשים בשטח שלי קרוואן ולהנות מהטבע שמסביב״. לאחר שנתתי לה הסבר מעמיק (היא חברה אז נתתי […]

24/02/2022
איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי

איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי? ואיך הייתי בוחרת אותה היום? אי שם לפני כ15 שנה רכשתי את הדירה הראשונה שלי בחדרה… הבחירה שלי בחדרה היתה פשוטה - קירבה למקום המגורים והתאמה לתקציב שלי. הרבה מים זרמו בנחל חדרה והרבה דירות ונכסים אחר כך… היום תהליך הבחירה שלי שונה... זה לא שחדרה לא מתאימה, חדרה […]

רכישת דירה להשקעה יוצרת חירות כלכלית שמאפשרת ליותר אנשים לחוות חיים נדיבים ומלאי סיפוק!

הצטרף לקבוצת הפייסבוק של מבשלים:
הירשם לניולטר של קהילת המשקיעים:
Digital Workshop
סימפלי - בית מלאכה דיגיטלי
Powered by Simply
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram